6 جولای

مقدمه: چرا می‌خواهم بنویسم؟

notebook

قبل از هر چیز لازم می‌دونم تا خودم رو معرفی کنم.

من محمدرضا ایلخانی هستم. یک فرد ریسک‌پذیر، عاشق کسب‌و‌کار و تدریس. چند وقتی هستش که ذهنم درباره نوشتن مشغوله. سال ۹۱ که یک جوان ۱۹ ساله بودم، عاشق این بودم که کسب‌و‌کار شخصی خودم رو داشته باشم، اما راهنمایی‌های خیلی خوبی پیدا نکردم. افراد موفق اطرافم زیاد بودن، ولی با خودم می‌گفتم این تفکرات قدیمیه و منم لازمه مثل «استیو جابز» و «لری پیج» یک مسیر‌ساز باشم.

زمان گذشت و تجربیات مختلف و ارزشمند کسب کردم. هزینه تجربه‌ها، عمر و اموالم بودند اما دستاورد بسیار ارزشمندی بدست آوردم که برای جلو رفتن در این مسیر چراغ راه شدند. حالا که برمی‌گردم و گذشته‌ام رو نگاه می‌کنم، دارم به یک بینش نزدیک می‌شم. بینش من اینه که دانش همه جا وجود داره؛ توی کتاب‌ها، سخنرانی‌ها و فضا‌های آموزشی دیگه. ولی جای خالی تکنیک‌ها و نحوه استفاده از این دانش احساس می‌شه. بخش مهمی‌ از این با تجربه کسب‌کردن کنار دست یک مدیر خبره اتفاق می‌افته. بخشی دیگش هم با اشتراک‌گذاری تجربه اتفاق می‌افته. این علت، شروع خوبی برای نوشتن من شد.

سعی دارم تجربه‌ها، شکست‌ها، موفقیت‌ها و روند‌هایی که برام اتفاق افتاده رو بنویسم. توی این مسیر هفت ساله، دوبار ورشکست شدم، چهار بار شراکتم با افراد دوست‌داشتنی و توانمند پایان پیدا کرده و توی سه کسب‌و‌کار به شکست رسیدم. اما الان در مسیر درست چیزی که می‌خواهم قرار گرفتم. دوست دارم این تجربه‌هایی که بدست آوردم رو در قالب‌های مختلف به اشتراک بذارم. نوشتار‌های من در قالب تجربه‌های شخصی‌ام، مقاله‌ها و نوشتار‌های علمی که به نظرم مهم هستند، و متن‌هایی‌ـه که سعی می‌کنم ساختار اصولی بهشون بدم که شامل تجربه‌ها، یافته‌ها و مقالات و نوشته‌های علمیه.

امیدوارم متن‌هایی که نوشته‌شده راهگشای جوانان و افراد تازه وارد به این فضا باشه.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.