5 آگوست

تفکر یک مدیر تجاری موفق

تبدیل شدن به یک مدیر سطح بالا، این نیست که فقط تصمیم‌گیری کنید. بلکه برخی مهارت‌های مدیریتی پیچیده نیز وجود دارند. مدیران تجاری، حرفه‌ای‌های پیچیده‌ای هستند که سطح بالایی از مهارت‌های مذاکره، توانایی مدیریت ریسک، ایده‌های ابتکاری و مهارت‌های برنامه‌ریزی را به تصویر می‌کشند. کسب تجربه همیشگی یک مولفه اساسی برای رشد این توانایی‌هاست و اکثر مدیرات فاقد آن هستند. تعریف‌های زیر، نمونه‌ای از قوانین مدیریتی است:

قوانین مدیریتی

۱- برنامه‌ریزی مالی

با استفاده از داده‌های مربوطه، مدیران تجاری باید جلساتی را با نمایندگان مالی و حسابداران برگزار کنند تا بودجه کل شرکت را که استراتژی‌ها و تحقیقات بازار را تامین می‌کند تعیین کنند.

۲- قرارداد‌های مذاکره

تولید‌کنندگان روی قرارداد‌هایی کار می‌کنند که توسط مدیران بازرگانی از نزدیک دنبال شده‌اند که باید از طرف شرکت خود برای شرایط بهتر مذاکره کنند.

۳- کنترل‌کننده ریسک

یک شرکت تجاری همیشه با ریسک‌های بیشماری از گوشه و کنار‌های تولید سود بالا رو به رو می‌شود. استخدام کارمندان جدید برای به حداقل رساندن این ریسک‌هاست. مدیر تجاری باید با آن‌ها آشنا باشد و از راهکار‌های لازم استفاده کند.

۴- مدیریت محصول

مدیر تجاری همیشه یک قانون برای بررسی محصولات در حال انجام و آینده دارد و همیشه در تلاش است که بداند شرکت در کجای دوره خاص خود قرار دارد.

ویژگی‌های مدیران تجاری رقابتی

برای اطمینان از اینکه یک مدیر تجاری چه چیزی در اختیار دارد، مدیر باید دارای خصوصیات شخصیتی مدیریتی و توانایی‌های متمایزی مانند موارد زیر باشد.

۱- ارتباط شگفت‌انگیز

بر اساس این حقیقت که مدیران تجاری با بسیاری از افراد ارتباط برقرار می‌کنند و بیشتر آن افراد مدیر انسانی هستند، داشتن ارتباط عالی با قضاوت صحیح امری ضروری است. این اطمینان باعث ایجاد روابط سودآور با کارمندان و مشتریان می‌شود.

۲- ذهنیت مدیریت طولانی

شرکت‌های یک نهاد در حال اجرا به صورت طولانی مدت فعالیت می‌کند. بنابراین مدیر تجاری باید تلاش کند تا تحت این دیدگاه فعالیت کند.

۳- جستجو‌کننده دانش

مدیر بازرگانی همیشه باید در خطی حرکت کند که بوسیله بهترین و آسان‌ترین راه شرکت را توسعه دهد. این راه اطمینان حاصل می‌کند که مدیر همیشه باید از تغییرات آینده شرکت آگاه باشد.

۴- اجرای موثر سیاست

ضروری است که یک مدیر تجاری عملکرد‌های کارآمد، به ویژه در مورد مدیریت زمان و هزینه‌های کلی را تضمین کند. نوآوری همچنین با ارائه رویکرد‌های تازه که باعث کاهش هزینه و زمان مورد نیاز در برخی عملیات‌ها می‌شود، در این امر سهیم هستند.

۵- استراتژی‌ساز حرفه‌ای و کنترل‌کننده مدیریت هزینه

استراتژی‌هایی که هزینه‌های عملیاتی و زمان کمتری دارند، به یک متخصص نیاز دارد که می‌داند چگونه با ارائه استراتژی‌های دقیق، روش‌های مقرون به صرفه را حفظ کند.

۶- داشتن روابط خوب با مشتری‌ها و تولید‌کننده‌ها

تضمین همکاری با تولید‌کنندگان و ایجار ارتباط سالم با مشتریان به رشد سریع یک شرکت کمک می‌کند. توانایی تقویت و حفظ روابط تجاری راهی بسیار طولانی است.

توانایی بالا در انجام وظایف برای تبدیل‌شدن به یک مدیر تجاری موفق بسیار مهم است.

 

ترجمه: امیر‌رضا منصوری

منبع: http://www.oilandgasjobsadvice.com/the-mind-of-a-successful-commercial-manager/amp/

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.