23 آوریل

قسمت اول: طراحی کسب‌و‌کار چیست؟

طراحی کسب‌و‌کار چیست و چگونه یک طراح کسب‌و‌کار شوم؟

همواره تعداد زیادی از افراد را می‌بینیم که به طراحی کسب‌و‌کار علاقه‌مندند و دوست دارند تبدیل به طراح کسب و کار شوند. این سری مقالات مجموعه‌ای از یادداشت‌هایی در مورد طراحی کسب‌و‌کار است. طراحی کسب‌و‌کار موضوعی است که اصولاً افراد درک اشتباهی از آن دارند، ولی محبوبیت زیادی دارد و این نگرانی را ایجاد می کند که علاقه مندان به این حوزه در طی این مسیر دچار بی راهه شوند.

این راهنما برای این افراد نوشته شده است:

  • هر کسی که علاقه دارد یک طراح کسب‌و‌کار شود.
  • طراحانی که می‌خواهند بیشتر «بینش استراتژیک» داشته باشند.
  • طراحانی که می‌خواهند بیشتر در زمینه کسب‌و‌کار یاد بگیرند.
  • طراحان کسب‌و‌کاری که نمی‌خواهند با مدیران محصول، مدیران، مشاوران، توسعه‌دهندگان و… اشتباه گرفته شوند.
  • طراحان کسب‌و‌کار تازه‌کاری که به دنبال راهنما می‌گردند.
  • طراحان کسب‌و‌کار باتجربه‌ای که به این بحث علاقه‌مندند.

این راهنما به سه بخش تقسیم شده است:

  1. طراحی کسب‌و‌کار ۱۰۱
  2. طراحی کسب‌و‌کار چگونه کار می‌کند
  3. تبدیل شدن به یک طراح کسب‌و‌کار

این سری مقاله به صورت سریالی و طی چند هفته منتشر خواهد شد.

برای دیدن بقیه قسمت‌ها به این لینک مراجعه کنید.

طراحی کسب‌و‌کار ۱۰۱

۱.۱ طراحی کسب‌و‌کار چیست؟

طراحی کسب‌و‌کار شاخه‌ای نسبتا جدید است و همانطور که از اسمش پیداست، شاخه‌ای میان طراحی و کسب و کار است. این شاخه توسعه یافت تا روش‌های طراحی را در دنیای تجارت توسعه دهد. طراحی، همانگونه که توسط آژانس‌های طراحی انجام می‌گیرد، ذاتا مشتری محور است و بر جنبه مطلوبیت محصولات و خدمات تمرکز دارد. روش‌های طراحی استفاده شده در کسب‌و‌کارها توسط این دیدگاه تقویت شد. با این حال، شرکت‌های طراحی به طور فزاینده‌ای به این آگاهی می‌رسند که مطلوبیت برای مشتری کافی نیست. اگر چیزی مطلوب است لزوما به این معنا نیست که برای کسب‌وکار خوب است.

به زودی، شرکت‌هایی که از طراحی استفاده می‌کنند فشار بیشتری بر روی تیم‌های طراحی و آژانس‌های طراحی برای هم‌تراز کردن کارشان با یک زمینه تجاری وارد می‌کنند. بنابراین، این مجموعه ها شروع به استخدام کسانی می‌کنند که در طراحی کسب و کار استعداد داشتند که به تیم‌هایشان کمک کنند تا صرفا  فراتر از مطلوبیت مشتری فکر کنند و مولفه اولویت حیات کسب و کار در کنار مطلوبیت را اضافه کنند. همینجا بود که ناگهان طراحی کسب‌و‌کار متولد شد.

از آن زمان تا کنون، طراحی کسب‌و‌کار نقش بزرگ‌تری را به خود اختصاص داده است. دیگر فقط یک فعالیت مکمل نیست. بلکه می‌داند چطور رهبری را نیز به دست بگیرد. برای مثال، اگر یک شرکت به دنبال استراتژی جدید کسب‌و‌کار است، طراحی کسب‌و‌کار می‌تواند از روش‌های طراحی مشتری‌محور برای ایجاد نمونه‌های اولیه این استراتژی و آزمایش آن‌ها استفاده کند.

این ماهیت نسبتا مبهم که شامل طبیعت طراحی کسب‌و‌کار است ما را به جایی رسانده است که حتی طراحان کسب‌و‌کار نیز نمی‌توانند بر روی تعریف آن به اتفاق نظر برسند. تعریفات زیادی وجود دارد ولی بیشترشان یا دارای محتوای کم هستند یا خیلی گسترده. این تعاریف برای کسی که به تازگی در این زمینه شروع به کار کرده است مناسب نیستند و حتی گاهاً گمراه کننده است.

همه شاخه‌های تاثیرگذار با یک تعریف و رهنمود‌های واضح شروع شده‌اند. طراحی کسب‌و‌کار دارای یک تعریف مناسب نیست. این سلسله مقاله، تلاشی برای مشارکت در این موضوع و کمک به شکل‌گیری بهتر شیوه‌های طراحی کسب‌و‌کار و تنظیم مسیر اصولی تر برای توسعه این زمینه است.

وقتی به عنوان تازه وارد، اولین پرسش های خود را درباره طراحی کسب‌و‌کار انجام می‌دهید، شاید به پاسخ مناسبی نرسید ولی شاید بعد از ورود به آن به این نتیجه برسید که دیگران نیز در تعریف آن مشکل دارند. اگر ما بر روی آن اتفاق نظر نداریم، چگونه می‌توانیم انتظار این را داشته باشیم که دیگران آن را بپذیرند و شروع به استفاده از آن کنند؟ بنابراین، در اینجا تعریفی ارائه می‌شود که از پیشگامان طراحی کسب‌و‌کار و تجربه‌های شخصی طی سال‌ها استنباط شده است. این تعریف به شرح زیر است:

 

طراحی کسب‌و‌کارمجموعه ای  از فعالیت هاست که از (۱) روش‌های طراحی، (۲) طرز تفکر طراحی و (۳) ابزار‌های مورد استفاده در کسب‌و‌کارها استفاده می‌کند تا (۴) چالش‌های کسب‌و‌کار را حل کند.

 

در قسمت‌های بعد سعی می‌کنیم که از این تعریف ساده‌، پا را فراتر بگذاریم و آن را تجزیه کنیم.

برای دیدن بقیه قسمت‌ها به این لینک مراجعه کنید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.